RAF BUD

Wszystko co trzeba wiedzieć o dachówce modułowej

dekarz układa dachówki
 

Dach stabilizuje budynek, chroni go przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, działaniem wiatru, wody czy nadmiernego nasłonecznienia. Z tego powodu wybór poszycia jest niezwykle ważny pod względem bezpieczeństwa korzystania z domu. Spośród wszelkich dostępnych materiałów do krycia dachu dużo ostatnimi laty mówi się o dachówce modułowej. Dlaczego warto rozważyć jej montaż?

Czym są dachy modułowe?

Dachy modułowe kryte arkuszami blachodachówki modułowej wyróżniają się dużą estetyką i łatwością montażu, głównie ze względu na ograniczenie konieczności jej przycinania do minimum. W przeciwieństwie do blachy ciętej na wymiar można ją bez problemu docinać w trakcie montażu, arkusze blachy wymagają dodatkowej obróbki. Dachówka modułowa to idealne rozwiązanie w przypadku wykończenia dachów o skomplikowanym kształcie, nie dość, że będą one estetyczne, trwałe to zbudowane są z materiałów przyjaznych środowisku. Dzięki swym niewielkim rozmiarom montaż przypomina układanie puzzli, prace postępują szybko — zapewniając idealną ochronę przed dostaniem się wilgoci do wnętrza budynku. Do tego podczas samych prac dekarskich powstaje mała ilość odpadów.

Zalety wykorzystania blachodachówki modułowej do krycia dachu

Arkusze blachodachówki modułowej budowane są ze stali, a dokładniej z ocynkowanej i polakierowanej profilowanej blachy. Dach pokryty dachówką modułową jest trwały, mocny, odporny na działanie promieni UV, a sam koszt krycia dachu przy jej pomocy nie jest wysoki. Dzięki gładkiej powierzchni blachodachówki jej utrzymanie w czystości nie nastręcza większych problemów. Co istotne jej niewielka waga sprawia, że układając ją na dachu, nie potrzebuje skomplikowanej konstrukcji więźby, można ją użyć do remontu starszych domów, w których np. ciężki szkielet nie jest zalecany. Dachówka modułowa jest dostępna w wielu kolorach pakowana w jednakowych arkuszach, łatwo daje się przeliczać pod konkretną kubaturę dachu, można kupić go pod każdą wielkość i kształt dachu.

 
 

Copyright © 2020 Raf-Bud.eu
Realizacja: BravDesign.pl
Tworzenie stron Szczecin