RAF BUD

Jakie elementy dachu najczęściej podlegają naprawie?

mężczyzna naprawia dach
 

W naszym domu od czasu do czasu niezbędne są różne naprawy, dotyczą one również dachu, który jest bardzo ważnym elementem całej konstrukcji. Jeśli chodzi o samo pokrycie dachowe, to jego żywotność będzie uzależniona od tego, jaką technikę zastosowano do jego wykonania, od użytych materiałów izolacyjnych, tych, jakie ułożono na dachu, a także tego jak pracowała ekipa dekarska.

Co w dachu najczęściej wymaga wymiany?

Musimy pamiętać, że w przypadku dachu nieustannie działają na niego różnorodne i szkodliwe warunki atmosferyczne. Zniszczenia mogą więc dotyczyć obróbek, pokrycia, ale również głębszych warstw blach, a w niektórych przypadkach również konstrukcji nośnej. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie uszkodzenia zobaczymy z zewnątrz i z dołu. W związku z tym wskazane jest zatrudnienie doświadczonej firmy dekarskiej, która znajdzie uszkodzenia i zajmie się ich profesjonalnym i bezpiecznym usunięciem. Samodzielne wchodzenie na dach, bez zabezpieczenia może doprowadzić do wypadku.

Jeśli konieczne naprawy dotyczą pokrycia dachowego, to niezbędne może być dokonanie wymiany dachówek cementowych lub ceramicznych. Przy blachodachówce konieczne może okazać się zdjęcie i założenie nowego fragmentu blachy. W takich sytuacjach warto również dokładnie sprawdzić izolację dachu oraz jego konstrukcję, bo uszkodzenia zewnętrzne mogły „przejść” głębiej. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy docieplenie dachu nie uległo zamoczeniu.

Co jeszcze może psuć się w dachu?

Najbardziej niebezpieczne jest uszkodzenie elementów konstrukcyjnych. W takich sytuacjach albo wymienia się je na nowe, albo odpowiednio wzmacnia. Jednak wszystko zależy od indywidualnej oceny sytuacji i stanu dachu i całego domu. Uszkodzenia mogą dotyczyć również akcesoriów i obróbki dachowej, takich jak gąsiory, wiatrownice szczytowe czy orynnowanie. Niezależnie jednak od tego, czego dotyczy usterka, nie powinniśmy jej zaniedbywać i dopuszczać, aby postępowała, bo naprawa będzie trudniejsza a koszty większe.

 
 

Copyright © 2020 Raf-Bud.eu
Realizacja: BravDesign.pl
Tworzenie stron Szczecin