RAF BUD

Jak układać panele dachowe na rąbek?

panele dachowe
 

Układanie paneli dachowych na rąbek cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Taki rodzaj pokrycia jest chętnie wybierany przez inwestorów, choć samo jego zamontowanie może powodować pewne problemy. W związku z tym na pewne elementy koniecznie należy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim filarem do prawidłowego montażu pokrycia będzie właściwie wykonana podkonstrukcja – zgodnie ze sztuką dekarską.

Układanie paneli dachowych na rąbek

Usługi dekarskie z pewnością wymagają precyzji i odpowiedniego wykonania poszczególnych elementów. Podłoże pod układanie paneli musi być zawsze odpowiednio przygotowane. Na samym początku niezbędne jest przygotowanie i zamontowanie obróbek blacharskich w postaci: rynien koszowych czy pasa nadrynnowego. Kolejną ważną zasadą, której bezwzględnie należy się trzymać jest konieczność montowania wszystkich paneli prostopadle do okapu. Panel wysuwa się poza okap o 4-5 centymetrów. Jeśli na krawędziach dachu pojawią się drobne nierówności, wynikające z montażu paneli, to można je pokryć obróbkami blacharskimi.

Wszystkie panele powinny być przymocowane z odpowiednią siłą. Układanie na rąbek wymaga naprzemiennego układania. Odległość pomiędzy miejscami, gdzie znajdują się połączenia powinna wynosić około 70 cm, natomiast szerokość zakładu 25-40 centymetrów – zależnie od tego, jaki jest kąt nachylenia połaci. Im kąt jest mniejszy, tym większy zakład należy zastosować.

Profesjonalna pomoc dekarska

Jako że prace dekarskie odbywają się na wysokości i są wymagające techniczne, to zawsze zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług w tym zakresie. Dekarz dodatkowo może udzielić nam profesjonalnej porady, czy zaproponować najlepsze dla naszego domu rozwiązania techniczne. Jak mówi znane powiedzenie „solidny dach nad głową” – ma on ogromne znaczenie dla komfortu, ciepła i izolacji całego domu. Z pewnością więc powinien być on zrealizowany jak najlepiej. Zgodnie ze sztuką. Jeśli podoba nam się wersja na rąbek to z pewnością będzie się pięknie prezentować i będzie możliwość jej wykonania.

 
 

Copyright © 2020 Raf-Bud.eu
Realizacja: BravDesign.pl
Tworzenie stron Szczecin