RAF BUD

Jak dbać o blachodachówkę?

dach
 

Blachodachówkę można określić jako jedno z najprostszych rodzajów pokryć dachowych. Jednocześnie jest ona również wyjątkowo trwała. Musimy mieć jednak na uwadze, że wiele czynników może prowadzić do jej uszkodzenia. Warto więc wiedzieć, z czym trzeba się mierzyć każdego dnia i w jaki sposób odpowiednio dbać o pokrycie dachu w takiej formie.

Troska o blachodachówkę

Konserwacja i utrzymanie blachodachówki może być prowadzona we własnym zakresie, ale dobrym wyborem będzie również zlecenie tego profesjonalnej firmie dekarskiej. Mimo wszystko, jak i przy każdym innym rodzaju pokrycia, tak i tutaj podstawą do późniejszej właściwej pielęgnacji jest prawidłowy montaż. Jedynie blachodachówka, która nie będzie uszkodzona, jej spad będzie odpowiedni, a umocowanie na solidnym stelażu, nie będzie wymagała napraw i późniejszej poważnej konserwacji.

Bardzo ważną częścią eksploatacji pokrycia jest jego czyszczenie. Wykonanie takiego zadania nie jest trudne, może to więc z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie. Wykorzystuje się w tym celu czystą wodę lub odpowiednie detergenty. Czyszczenie powinno odbywać się z wykorzystaniem szczotek o miękkim włosiu. W ten sposób skutecznie usuwamy drobiny piasku, plamy i zabrudzenia. Ponadto jeśli występują się porosty, to konieczne jest zastosowanie specjalnych preparatów, które umożliwią ich zwalczenie. Dokładne czyszczenie blachodachówki powinno być w taki sposób prowadzone raz na pół roku.

Co jeszcze musisz wiedzieć o odpowiedniej pielęgnacji blachodachówki?

Gdy przeprowadzimy czyszczenie, następnie należy koniecznie pokryć blachodachówkę odpowiednim środkiem ochronnym. Kluczowe jest również, aby w ramach dbania o ten rodzaj pokrycia, odśnieżać zimą dach, usuwać nagromadzone na nim warstwy lodu, jednak powinniśmy zachować maksymalną delikatność. Jeśli chcemy, aby nasza blachodachówka dobrze nam służyła, to niezbędne jest dbanie o sprawdzanie jej stanu. Niekiedy pojedyncze fragmenty wymagają wymiany jak najszybciej. Odpowiednie dbanie o takie pokrycie nie jest trudne ani kłopotliwe, jednak zdecydowanie najlepszą opcją jest zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy.

 
 

Copyright © 2020 Raf-Bud.eu
Realizacja: BravDesign.pl
Tworzenie stron Szczecin