RAF BUD

Czym są obróbki dachowe?

pokrycia dachowe
 

Obróbki dachowe dachu są niezbędnym elementem budynku. Często bywają niezauważalne, jednak prawidłowo wykonane zapewniają bezpieczeństwo całemu budynkowi. Czym dokładnie są obróbki dachowe? Znajdź odpowiedź!

Obróbki dachowe – obróbki blacharskie!

Wszelkie obróbki wykonane na dachu odgrywają ważna role w ochronie dachu przed wilgocią i wiatrem. Obróbki blacharskie odnoszą się do elementów dachu wykonanych z blachy, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Mogą również pełnić funkcje estetyczne. W zależności od wymagań i poszczególnych projektów domów zakres robót może się zmienić. Obróbki blacharskie potrzebne są wszędzie tam, gdzie występują krawędzie, które mogą spowodować ryzyko kumulowania się wody. Koszt wykonania takiej obróbki można oszacować dopiero po wykonaniu projektu oraz po wyborze elewacji i dachu. Z kolei materiałem powszechnie wykorzystywanym do krycia domów jednorodzinnych jest blacha trapezowa.

Różnorodność obróbek dachowych!

Do wykonania obróbek dachowych wykorzystuje się różnego rodzaju blachę. Każdy element może mieć kolor pasujący do całości dachu, tak aby cała konstrukcja mogła stanowić spójność całość. Najczęstszym wyborem przy obróbce dachu są blachy ocynkowane, które pokryte są antykorozyjną powłoką. Materiał taki jest odporny na czynniki atmosferyczne. Co ciekawe, tak pokryty dach nie wymaga dodatkowej ochrony, a sam dach nawet z biegiem lat nie traci swojego koloru. Obróbki dachowe można wykonać również z:

  • blachy stalowej powleczonej powłoką poliestrową,
  • blachy tytanowo-cynkowej,
  • blachy miedzianej.

Obróbki blacharskie, podobnie jak większość prac budowlanych, wiążą się z wieloma zagrożeniami. Dlatego, aby skutecznie i dobrze wykonać pracę, warto powierzyć ją odpowiednio wykwalifikowanej firmie dekarskiej. Wybierając firmę dekarską, powinno się zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania prac, jak również na terminowość, jakość oraz mobilność firmy.

 
 

Copyright © 2020 Raf-Bud.eu
Realizacja: BravDesign.pl
Tworzenie stron Szczecin