RAF BUD

Co wpływa na szczelność dachu?

dach
 

Szczelny dach chroni wnętrze budynku przed chłodem i wilgocią. Ma szczególnie ważne znaczenie dla trwałości więźby dachowej, która stanowi podstawę całej konstrukcji. Niestety woda opadowa oraz wilgoć mogą naruszać jej strukturę. Konsekwencje tego bywają poważne, gdyż nierzadko prowadzą do osłabienia całego szkieletu tej części budynku. Wydawać by się mogło, że o szczelności dachu w największej mierze decyduje jego zewnętrzna warstwa, czyli pokrycie. Okazuje się jednak, że takie twierdzenie nie jest do końca prawdziwe.

Od czego zależy szczelność dachu?

Szczelność dachu zależy od kilku czynników. W pierwszej kolejności decyduje o niej konstrukcja dachu, a dokładniej kąt jego nachylenia. Kąt nachylenia odpowiada m.in. za możliwość odprowadzania wody opadowej. Poza tym wpływa na dobór pokrycia. Kluczową rolę dla szczelności odgrywa też izolacja. Ta warstwa dachu, mimo że powinna być wodoszczelna, jednocześnie musi wspomagać wentylację. Nie mniej ważne jest również precyzyjne uszczelnienie miejsc, w których doszło do przerwania ciągłości pokrycia. Mowa o zastosowaniu kołnierzy uszczelniających np. w miejscach montażu okien połaciowych i wokół kominów.

Fachowe wykonawstwo gwarancją szczelności

Ważnym czynnikiem decydującym o szczelności dachu jest także fachowe wykonanie izolacji oraz profesjonalny montaż pokrycia. Błędy montażowe nierzadko stają się przyczyną przecieków, dlatego tak ważne jest to, by budowę dachu zlecać profesjonalistom. W Szczecinie kompleksowym wykonaniem dachów zajmuje się nasza firma RAF-BUD. Współpraca z nami oznacza nie tylko fachową realizację powierzonego zadania, ale i również doradztwo w zakresie doboru materiałów i technik, które zagwarantują najwyższą szczelność dla konkretnego typu konstrukcji i warunków panujących na danym terenie.

 
 

Copyright © 2023 Raf-Bud.eu
Realizacja: BravDesign.pl
Tworzenie stron Szczecin